I. DZIAŁ SPORTOWY: ŚWIETLIKI NA SPORTOWO
Dodatkowe przybory zawsze czynią zabawę ciekawszą, dlatego dzisiaj proponuję wykorzystać zwykły foliowy woreczek i do dzieła.
DRABINKA KOORDYNACYJNA
Być może nigdy z niej nie korzystaliście, ale znalazłam ciekawy sposób, dzięki któremu zbudujecie ją samodzielnie, wystarczą 2 duże ręczniki i 3 pary skarpetek…:D Zaciekawiłam Was? Zatem obejrzyjcie filmik, a dowiecie się o co dokładnie chodzi, załóżcie dres i skaczcie co sił w nogach.
ZAGADKI Z EMOTIKONKAMI
Proponuję, aby poniższy filmik obejrzeć z innym domownikiem i w formie rywalizacji sprawdzić kto jest szybszy w skojarzeniach. Do odgadnięcia macie tytuły bajek, a jedyną podpowiedzią są emotki. Powodzenia!
CIEKAWOSTKA...
Dlaczego żmija jest jadowita?
Dlatego, że natura obdarzyła ją takim narzędziem do zdobywania pokarmu. Dzięki jadowi udaje się jej upolować mysz. Żmija nie porusza się szybko jak mysz i nigdy by jej nie dogoniła. Zaczaja się w zaroślach i czeka. Gdy ofiara zbliży się dostatecznie blisko, kąsa i wpuszcza do jej ciała jad. Nieszczęsna mysz bardzo szybko umiera i żmija może ją połknąć.
Żmija zygzakowata to jedyny jadowity wąż na terenie Polski. Może osiągnąć długość nawet 1 metra, ale najczęściej nie przekracza 60 centymetrów. W rzeczywistości żmije to bardzo płochliwe i spokojne stworzenia. Nigdy na nas nie napadają, bo i po co miałyby to robić? Przecież nie połkną człowieka. Kąsają ludzi tylko w obronie życia, gdy na nie nadepniemy lub gdy czują się zagrożone. Warto zapamiętać i wykorzystać te informacje podczas wyjść w góry. Czasem zdarza się turystom spotkać wygrzewające się gady, najlepiej wtedy ominąć je bez gwałtownych ruchów.
Z okazji Dnia Dziecka życzę wszystkim małymi dużym radości, uśmiechu, słońca w każdym dniu i spełnienia najskrytszych marzeń.
Zapraszam do wysłuchania i zaśpiewania piosenek z filmów, które podobają się małym i dużym dzieciom.
Majka Jeżowska i Andrzej Piaseczny piosenka pt. „Tej historii bieg” z filmu: Piękna i bestia
Majka Jeżowska piosenka pt. „Marzenia się spełniają”
Paulina Przybysz w piosence pt. „Nie bój się chcieć” z filmu: Zwierzogród
Edyta Górniak w piosence pt. „Kolorowy wiatr”
Natalia Nykiel w piosence pt. „Pół kroku stąd” z filmu: Vaiana skarb oceanu
Piosenka pt. „Chwytam wiatr” z filmu: Merida waleczna:
Beata Bednarz w piosence pt. „ Krąg życia” z filmu: Król lew
Piosenka pt. „Kiedy jesteś tu” z filmu pt. „Zaplątani”:
Majka Jeżowska w piosence pt. „ Wszystkie dzieci nasze są”
Pozdrawiam serdecznie Izabela Kaszuba
III. DZIAŁ CZYTELNICZY: BIBLIOTEKA SZKOLNA
Klub Młodego Rzemieślnika Teatru Lalek Banialuka z Bielska-Białej prezentuje obrazek z wakacji: Właśnie dziś możemy wspólnymi siłami wyruszyć w porywającą podróż statkiem 😊
https://www.facebook.com/Teatr.Lalek.Banialuka/videos/699358467543886
IV. DZIAŁ CZYTELNICZY: "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"
Witajcie Kochani
W tym tygodniu zachęcamy do zapoznania się z lekturą "Motylek" Hansa Christiana Andersena w której tytułowy bohater intensywnie poszukuje żony wśród kwiatów. Motylek jednak długo nie potrafi się zdecydować, który kwiatek wybrać na żonę. Nie otrzymuje także żadnych porad. Baśń w żartobliwy sposób zwraca uwagę na problem, jakim jest niezdecydowanie, nieumiejętność wyboru oraz stawianie zbyt wysokich wymagań, zamiast doceniania tego, co inni sobą reprezentują.
Poniżej znajduje się link do lektury:
lektury.gov.pl/czytaj/motylek
Dodatkowo proponujemy zapoznanie się z krótkim filmikiem opowiadającym o tym jak pszczoły robią miód.
Pewnie pamiętacie spotkanie z pszczelarzem w szkole? :) pamiętamy jak bardzo się Wam podobało, dlatego zachęcamy do przypomnienia sobie kilku ciekawostek.
V. DZIAŁ KREATYWNO-PLASTYCZNY
Witajcie kochane Świetliki, BARDZO się za Wami stęskniłam. Przesyłam Wam zadania o różnej skali trudności. Od tych za 3 pkt., do tych za 6 pkt.
Miłej zabawy. Czekam na efekty pracy.
- Te dwa zadania to wyzwanie za 3 pkt.:
- To zadanie za 4 pkt.:
- To zadanie za 5 pkt.:
- A to ... prawdziwe wyzwanie za 6 pkt.:
Powodzenia, macie tydzień na realizację zadań.
CUDOWNEGO Dnia Dziecka
Pozdrawiam serdecznie Pani Beata Lekki
VI. DZIAŁ PLASTYCZNY
Witamy Was serdecznie
W tym tygodniu proponujemy interesującą pracę plastyczną do wykonania zająca z wykorzystaniem odrysowania własnej dłoni. Ta zabawa zapewni dużo frajdy i śmiechu! :)
A dla nieco bardziej cierpliwych proponujemy wykonanie witrażu z bibuły. Praca ta wzmacnia prawidłową pracę dłoni oraz ich motorykę.
Zapraszamy do zabawy :)
VII. DZIAŁ PRZYRODNICZY: PRZYRODA WOKÓŁ NAS
Witam Was serdecznie
5 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska.
Tego dnia przypomnienie o głównych problemach ekologicznych oraz poszukiwanie ich rozwiązań staje się sprawą wspólną. 5 czerwca każdy może przyłączyć się do obchodów na własną rękę.
Zrewidować codzienne nawyki oraz sprawdzić, co można zrobić dla najbliższego otoczenia.
Polecam filmiki dotyczące ochrony środowiska:
Ochrona środowiska w Unii Europejskiej część I
Ochrona środowiska w Unii Europejskiej część II
W tym tygodniu poznamy bliżej kolejnego ptaka, będącego zwiastunem wiosny.
Jest nim żuraw. W Polsce ptak ten znajduje się pod ścisła ochroną. Żurawie należą do ptaków wędrownych, które nie siadają na drzewach. Podczas lotu osiągają prędkość od 40 do 100 km/h. Są najwyższymi latającymi ptakami na świecie. Mają szare upierzenie z brązowym odcieniem. Szyję i głowę mają czarno-białą. Na czubku głowy występuje czerwona czapeczka. Zaś ogon tworzy piękny pióropusz. Występują w Europie i Azji, a na zimę odlatują do Afryki. Preferują tereny podmokłe takie jak bagna i torfowiska.
Zapraszam na filmiki obrazujące żurawie:
Żuraw z młodym
Żuraw w lesie
Żurawie w grupie
W świecie roślin maj kojarzy nam się między innymi z bzami i konwaliami. Oto filmiki o tych roślinach:
Majowe bzy
Konwalia majowa
Kontynuujemy naszą zabawę w rozpoznawanie roślin wiosennych.
Przesyłam odpowiedzi do wcześniej wysłanych Wam zdjęć :
Od góry były to:
- mahonia
- bez lilak
- azalia żółta
- azalia czerwona
- irys żółty
- rododendron biały
Tym razem tylko irys był rośliną zielną natomiast pozostałe rośliny to krzewy.
Przesyłam kolejne zdjęcia roślin wiosennych. Spróbujcie odgadnąć co to za rośliny. Odpowiedzi możecie przesyłać do mnie przez Mobidziennik (do p. Beaty Baron-Bożek)
Zapraszam do nauki przez zabawę.
Pozdrawiam Was serdecznie Beata Baron-Bożek
VIII. DZIAŁ TEATRALNY
W tym tygodniu koło teatralne ma dwie propozycje spektakli teatralnych.
1. Teatr Lalek „ Arlekin” w Łodzi „ O dwóch takich, co ukradli księżyc ( 1 godz.20 min.)
Jacek i Placek, bo tak nazywają się bliźniacy, spędzają całe dnie na wygłupach, leniuchowaniu, dokuczaniu innym, a nawet na kradzieżach… Ponieważ nie zamierzają się uczyć ani pracować w przyszłości, pewnego dnia postanawiają ukraść złoty księżyc i sprzedać go, aby mieć pieniądze na próżniacze życie. Ruszają w tym celu w długą i pełną przygód podróż, która całkowicie ich odmieni…
2. Teatr Lalek w Olsztynie „ Psiakość”( 1 godz.15 min.)
Zabawna, pełna muzyki opowieść o przygodach zagubionego w lesie psa o osobliwym imieniu Psiakość. Czyżby Pan zapomniał o swoim przyjacielu, a może zawiódł jego psie zaufanie, porzucając go umyślnie? Psiakość tęskni za Panem i postanawia wyruszyć w podróż powrotną do domu. W wędrówce przez las, łąkę, wieś, aż do miasta, towarzyszy mu znudzona leśną codziennością i głodna przygód Wilczka. Pomiędzy bohaterami rodzi się szczera przyjaźń.
iteatr.tvp.pl/47840111/psiakosc
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.